Brukarstwo stare babice

Kim jest brukarz?

Brukarz to osoba, która jest zatrudniona w przemyśle budowlanym. Działa ona najczęściej w gałęzi związanej z drogownictwem.

Ogólnie mówiąc, brukarz działa w każdym miejscu, w którym przeprowadza się pewne roboty drogowe. Pracownik ten może brukować nawierzchnie ulic lub je rozbierać i naprawiać. Zajmuje się także placami, drogami, chodnikami, garażami, tarasami, krawężnikami, placami wielkopowierzchniowymi, placami prywatnymi a nawet i przejazdami.

Kariera w Brukero

By aplikować na stanowisko brukarza nie wymagane są wyższe uczelnie, praktyki lub certyfikaty. By zostać brukarzem należy mieć sprawność fizyczną i zapał do pracy. To prawda, że brukarz musi znać wiele technik by poradzić sobie bezproblemowo z układaniem kostki brukarskiej.

Nie wszyscy jednak mają chęć albo możliwość taką wiedzą się podzielić. W firmie Brukero dbamy o wyszkolenie naszych pracowników. Ponieważ pracują u nas sami eksperci w swoim fachu. Z największą przyjemnością dzielimy się wiedzą z nowymi brukarzami, którzy takiej wiedzy nie posiadają. Nie poprzestajemy wyłącznie na tym.

Inwestujemy w osoby, które chcą się nauczyć tego zawodu w formie wysyłania na najróżniejsze szkolenia. Mają one za zadanie pogłębić wiedzę dotyczącą materiałów z kostki brukowej (których to pojawia się coraz więcej na rynku) tak by móc dopasować odpowiednią kostkę brukową do danego podłoża. Tak by zachwycała nas teraz jak i nasze kolejne pokolenia.

Nie stoimy w miejscu, a wręcz ubiegamy się o nowe wyzwania, dzięki którym możemy zdobyć to nowe doświadczenia. W sytuacji problematycznej potrafimy bez apelacyjnie z niej wyjść dzięki naszym umiejętnością.

Trzeba jednak pamiętać, że brukarz musi charakteryzować się innymi cechami, nie takimi, których można się nauczyć. Z powodu tego, że jest to praca grupowa należy się taka osoba wykazać umiejętnością pracy w zespole. Przyda nam się także umiejętność podporządkowywania się brygadziście. To on będzie zlecać nam pewne zadania, które będziemy musieli później wykonać. Oczywiście praca brukarza jest pracą fizyczną, dlatego najczęściej zajmują się nią mężczyźni.

Zajmujemy się układaniem kostki brukowej w Starych Babicach.

Zagrożenia w pracy Brukarza

Na pracę brukarza składa się wiele czynności, które wykonywane bez odpowiedniej ochrony mogą szkodliwie oddziaływać na zdrowie pracownika. W co powinien być ubrany i wyposażony brukarz, aby uczynić swą pracę bezpieczniejszą i bardziej komfortową?

Nakolanniki w brukarstwie

Kolana często spotykają się z narażenia mi mechanicznymi dlatego warto pomyśleć o zakupie nakolanników, które z łatwością ułatwiłyby nam prace oraz kwestię ochrony stawów. Dlatego też obowiązkiem brukarza jest bezwzględne stosowanie nakolanników, które chronią kolana oraz zapobiegają stłuczeniom i obtarciom.

Dodatkowym atutem stosowania nakolanników jest również ochrona odzieży przed przetarciem. istnieje też możliwość stosowania wkładek nakolannikowych, które można wsunąć do specjalnych otworów w spodniach.

Rękawice dla Brukarzy

To raczej oczywiste dla każdej osoby nawet tej, która nie zna się na układaniu kostki brukowej. Ręce brukarza są szczególnie narażone na obtarcia oraz stłuczenia, dlatego podstawowym wyposażeniem każdego brukarza powinny być rękawice ochronne.

W przekonaniu  przed skaleczeniami rękawice muszą być praktycznie nie zniszczalne. Materiał, z którego powinny zostać zrobione musi należeć do wytrzymałego, ale również nie powinny zakłóca w swobodzie ruchowej.  Szczególnie polecane rękawice dla tej profesji to odporne na ścieranie rękawice powlekane podwójnie wulkanizowaną. Dobór rękawic jest jednym z ważniejszych działań, z powodu tego, że w ten sposób najbardziej możemy ochronić nasze narzędzie pracy.

 

Nauszniki Przeciwhałasowe

Urządzenia wykorzystywane w pracach brukarskich oprócz silnych drgań i wibracji emanują także hałas o bardzo dużym natężeniu. Dopuszczalny poziom natężenia hałasu to 85 dB, podczas gdy młot pneumatyczny wytwarza hałas o natężeniu około 130 dB. Dlatego też bardzo istotne jest dobranie odpowiednich ochronników słuchu.

Co poniektórzy Brukarze powinni stosować rękawice antywibracyjne.

Do prac brukarskich należy również obsługa zagęszczarki do gruntu, ubijaczki czy młota pneumatycznego, które ze względu na emanowane wibracje są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i mogą prowadzić do poważnych schorzeń m.in. naczyń krwionośnych, mięśni oraz nerwów rąk.

Operatorzy tych urządzeń powinni zakładać rękawice antywibracyjne spełniające wymagania normy , które dzięki właściwościom tłumiąco-wibroizolacyjnym redukują i tłumią generowane przez nie drgania.

Obuwie Noszone przez Brukarzy

Stopy to kolejna część ciała, która narażona jest na uraz podczas wykonywania prac brukarskich. Najróżniejsze pyły czy odpryski mogą bardzo pokaleczyć nam nogi. Obuwie noszone przez brukarzy powinno być wyposażone w podnosek chroniący stopę przed uderzeniem przez upadające przedmioty oraz w antypoślizgową podeszwę.

Również dobrze jednak nie wymagające jest w funkcji takiego obuwia to, żeby posiadało gumowy podnosek zabezpieczający obuwie przed ścieraniem się.

Gogle Ochronne

Mechaniczne cięcie materiałów brukarskich takich jak kostka czy obrzeża wymaga od brukarza zastosowania odpowiedniej ochrony oczu i dróg oddechowych. Odpryski czy odłamki, a także pyły mogą uszkodzić gałkę oczną.

Brukero w Starch Babicach!

Nasi brukarze są przygotowani do swojej pracy od stóp do głów i nie tylko. Potrafimy zadbać o to by bez cienia wątpliwości byli odpowiednio ubrani oraz ich wiedza wystarczyła do realizacji zlecenia. Ponieważ jesteśmy jednym zespołem, który chce położyć kostkę brukową na Twojej posiadłości. Tak by każdy był zadowolony ze współpracy.

Brukero charakteryzuje się TERMINOWOŚCIĄ, FACHOWOŚCIĄ I WYTRWAŁOŚCIĄ.  Istniejemy wiele lat na rynku co dało nam okazję do zdobycia doświadczenia w układaniu kostki brukowej.

Dlatego też żadne zadanie nie jest nam straszne tylko ze zwiększonym apetytem podejmujemy się jego. Funkcjonujemy na terenie Starych Babic i nie tylko.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy